وقتی صحبت از فروش تجهیزات آزمایشگاهی در بازار می شود ، منظور کلیه تجهیزات اعم از دستگاهها ، شیشه آلات و حتی سکوبندی و… می باشد.

انواع تجهیزات آزمایشگاهی

دستگاههای آزمایشگاهی را میتوان به صورت زیر تقسیم بندی نمود :

دسته اول دستگاههای روتین هستند که معمولا در آزمایشگاههای شیمیایی ، میکروبی ، زیست شناسی و پزشکی مورد استفاده قرار میگیرد . لازم به ذکر است که روی صحبت ما در این متون آزمایشگاههای فیزیکی و ابزار دقیق نمی باشد.

تجهیزات آزمایشگاههای شیمیایی ، میکروبی ، زیست شناسی و پزشکی

از جمله دستگاههایی که به صورت روتین و پایه مورد نیاز هر آزمایشگاه بوده و برای دریافت بسیاری از مجوز ها مورد نیاز می باشد میتوان به موارد زیر اشاره نموده :

هیتر

ساده ترین دستگاه آزمایشگاهی هیتر است که میتواند به دو صورت ساده و دارای همزن تهیه گردد، البته نوع هیتر مگنت یا همزن دار آن بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد .

فور ( آون )

فور (آون ): دستگاهی است که به جهت تامین اتاقکی دارای حرارت مورد استفاده قرار میگیرد ، این اتاقک بعد از گرم شدن برای خشک کردن ظروف و بعضاً استزیل کردن به کار میرود .

انکوباتور

انکوباتور : از لحاظ ظاهری شبیه فور می باشد با این تفاوت که رنج دمایی کمتری داشته ( معمولا 70 درجه سانتیگراد ) و دارای دقت بیشتر و کنترل دمای دقیقتری است، این دستگاه برای کنترل دمای انواع باکتری و کشت مبکروبی به کار میرود .

انکوباتور یخچالدار

انکوباتور یخچالدار :زمینه کاربرد و نوع عملکرد آن مشابه انکوباتور ساده بوده فقط به دلیل داشتن موتور خنک کننده میتواند دما را زیر دمای محیط برساند .

پ هاش متر

پ هاش متر : از آنجاییکه یکی از پارامترهای حساس و مهم در انجام آزمایشات مختلف اسیدیته یا پ هاش می باشد ، وجود یک دستگاه پ هاش متر در ازمایشگاه ضروری می باشد. این دستگاه میتواند به صورت رومیزی ، پرتابل یا قابل حمل و قلمی تامین گردد.

سانتریفیوژ

سانتریفیوژ : دستگاهی است که با چرخش در دور بالا موجب جداسازی رسوبات از محلول ها می گردد . سانتریفیوژ براساس دور و حجمی که حمل میکند به انواع و شکل های مختلف وجود دارد ، برای مثال سانتریفیوژ 4000 دور 4 شاخه ، 8 شاخه و… .

همچنین بعضی از انواع سانتریفوژ با نام سریفیوژ ، میکرو هماتو کریت و … در آزمایشگاههای تشخیص طبی به کار می رود.

هود شیمیایی

هود شیمیایی : یکی از مهمترین دستگاهها برای هر آزمایشگاهی هود شیمیایی است . این دستگاه برای خارج کردن بخارات سمی ، بودار و مضر حاصل از واکنش های شیمیایی به کار میرود و فضای زیر هود به عنوان محلی جهت انجام آزمایش کاربرد دارد.

هود میکروبی

هود میکروبی : هود لامینار یا میکروبی در کلاس های مختلف تولید شده که تفاوت هایی بسیار با هم دارند ولی نوع روتین آن کلاس 2 می باشد . این هود با داشتن فیلتر های هپا از پخش شدن میکروب ها در محیط جلوگیری می شود .

اتوکلاو

اتوکلاو : دستگاهی است که تحت دما و فشار ظروف ، پلیت های میکروبی و هر آنچه نیاز به استریل شدن دارد را استریل میکند.

دستگاههای آزمایشگاهی آزمایش و آزمایشگر

به غیر از دستگاههای نامبرده، سکوبندی ضد اسید به جهت سطحی امن برای انجام آزمایشات و قرار دادن تجهیزات آزمایشگاهی به کار میرود.

دسته دوم از دستگاههای آزمایشگاهی ، دستگاههایی است که بسته به نوع آزمایش و هدف آزمایشگر تهیه می گردد.

از جمله دستگاههای پر کاربرد میتوان به موارد زیر اشاره نمود :

کوره الکتریکی 1100 درجه

کوره الکتریکی 1100 درجه : دستگاهی است که معمولا برای تست خاکستر ویا ذوب کردن به کار میرود .

میکروسکوپ

میکروسکوپ : دستگاهی استکه با بزرگنمایی سلول ها ، باکتریها و … کمک به تشخیص آنها می نماید .

دستگاه آب مقطر گیری

دستگاه آب مقطر گیری : برای تامین آب مورد نیاز آزمایشگاه استفاده میگردد . این دستگاه در مکان هایی که آب لوله کشی آنجا دارای سختی بالا است به کار می رود.

در پایان اشاره ای به دستگاههای تخصصی تر از جمله دستگاه هدایت سنج ، دستگاه شوری سنج ، دستگاه سنجش ازن و.. میتوان نمود.

دستگاههای تجزیه ای نیز در بعضی از آزمایشگاهها به کار میرود ، که با توجه به قیمت های بسیار بالای این ابزار کاربرد آنها محدود به آزمایشگاههای مهم دولتی و خصوصی میگردد .

فروش تجهیزات آزمایشگاهی توسط شرکت معتبر ایرانی کیان شیمی فردوس

شرکت کیان شیمی فردوس با سابقه 15 ساله در زمینه فروش مواد شیمیایی و فروش تجهیزات آزمایشگاهی ، با تکیه بر دانش و تجربه کارکنان آماده ارائه مشاوره در خصوص تجهیز و تامین تجهیزات آزمایشگاهی از پایه تا سطوح تخصصی می باشد، لذا خواهشمند است در صورت نیاز با شماره تلفن های شرکت تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *