وقتی فردی پشت سر شما سرفه می کند حتما با تعجب و نگرانی از خود می پرسید: آیا اکنون پشت سر شما با ذرات کروناویروس پوشیده شده است؟ و آیا COVID-19 می تواند روی مو زندگی کند؟ به طور دقیق تر ، آیا ویروس ناشی از COVID-19 می تواند بر روی وسایل شخصی شیوع پیدا کند؟

کارشناسان معتقدند بعید نیست.

هر ویروس – از جمله SARS-CoV-2 – می تواند به موهای انسان بچسبد، اما صرفاً وجود آن در رشته های مو به این معنی نیست که ویروس می تواند شما را بیمار کند.

به عبارت دیگر ، ویروس می تواند روی سطحی مانند موهای شما وجود داشته باشد اما به اندازه کافی قوی نباشد که در صورت انتقال آن به بدن ، بیمار شوید.

اگر تمایل به جویدن انتهای موهای خود ندارید ، پس نگرانی بابت ویروس روی موهایتان نداشته باشید، در واقع موهای خود را نخورید.

ویروس کرونا روی مو زنده نمی ماند

از نظر فنی امكان پذیر است اما ویروس چه روی موی صورت و چه در سر به واسطه حفاظت توسط روغنی که بصورت مرتب ترشح و یک پوشش لغزنده ایجاد می کند که نه تنها باعث می شود میکروب ها به رشته های مو نچسبند بلکه اثر ضد میکروبی دارد که ممکن است باعث شود میکروب ها سریعتر از بین بروند.

بنابراین ، به طور کلی ، شما نباید بیش از حد از وجود کروناویروس روی موهای خود احساس نگرانی کنید. اما اگر نگران هستید ، می توانید بارها و بارها شامپو یا حمام کنید (و شاید اگر فرزندانتان دوباره به مدرسه برگردند ، موهای خود را بیشتر شستشو دهند).

برای جلوگیری از انتشار این ویروس ، بهتر است هر بار که از خانه بیرون می روید توجه خود را به پوشیدن ماسک معطوف کنید و از تماس نزدیک با هر کسی در خارج از خانه خود دوری کنید.

وقتی خارج از خانه هستید ، حداقل 1 متر فاصله بگیرید البته دورتر بهتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *