فروش مواد شیمیایی در بازار در اولین تقسیم بندی به 2 دسته مواد شیمیایی آزمایشگاهی و مواد شیمیایی صنعتی تقسیم می شوند.

مواد شیمیایی آزمایشگاهی چیست؟

مواد شیمیایی آزمایشگاهی به دسته ای از مواد گفته می شود که در حجم کم ، کیفیت بالا و برای تست های آزمایشگاهی و تحقیقاتی مورد استفاده قرار می گیرند .

اما دسته فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی خود میتواند به دسته بندی های کوچکتر و دقیقتر تقسیم شود که از آن جمله میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

1-محیط های کشت میکروبی
2- تیترازول ها و محلولهای استاندارد
3-معرف ها و شناساگرها
4-پودرها
5-محلول ها
6-مواد تخصصی تحقیقاتی

مواد شیمیایی صنعتی چیست؟

مواد شیمیایی صنعتی به دسته ای از مواد گفته می شود که در حجم بالا و بسته بندی های بزرگ ، کیفیت قابل قبول جهت تولید و برای استفاده در خط تولید مورد استفاده قرار میگیرند.

بنابراین همانطور که از تعریف دو دسته فروش مواد شیمیایی برداشت می شود ، مواد شیمیایی آزمایشگاهی از لحاظ قیمت بسیار بالاتر از مواد شیمیایی صنعتی می باشد .

لازم به ذکر است که بسیاری از مواد شیمیایی تحقیقاتی اصلا در گرید صنعتی تولید نمی شوند.

لازم به ذکر است که مواد شیمیایی صنعتی را نیز می توان به چند دسته از جمله :

1-حلال ها
2-اسید ها و بازها
3-پودرهای گرید دارویی و گرید خوراکی
4- اسانسها و … تقسیم بندی نمود .

قیمت مواد شیمیایی صنعتی

درخصوص مواد شیمیایی صنعتی میتوان به قیمت پایین تر این مواد نسبت به مواد شیمیایی اشاره نمود که همین موضوع سبب تولید انبوه و فروش انبوه این مواد می شود .

تولید کنندگان مواد شیمیایی معتبر چه شرکت هایی هستند؟

از کمپانی های مطرح تولید مواد شیمیایی آزمایشگاهی در بازار جهانی میتوان به کمپانی های Merck ، Sigma-Aldrich ، scharlau ، FLUKA ، Panreac اشاره کرد.

شرکت کیان شیمی فردوس در زمینه فروش مواد شیمیایی

شرکت کیان شیمی فردوس با 15 سال سابقه در زمینه واردات و فروش مواد شیمیایی از جمله شرکت های مطرح داخل کشور می باشد که توانسته اعتماد بسیاری از مراکز و کارخانجات دولتی و خصوصی را جلب نموده و سهم قابل توجهی از بازار عرضه را کسب نماید .

لذا شرکت کیان شیمی فردوس با تکیه بر دانش روز و تجربه بالای مدیران و کارکنان خود آماده ارائه مشاوره فنی ، علمی و بازاری به شما مشتریان محترم می باشد .

از جمله کمپانی هایی که شرکت کیان شیمی فردوس افتخار همکاری با آنها را دارد میتوان به کمپانی مرک آلمان اشاره کرد .

شرکت مرک آلمان مطرح ترین شرکت در زمینه تولید مواد شیمیایی آزمایشگاهی

شرکت مرک آلمان شاید به جرات بزرگترین و مطرح ترین شرکت در زمینه تولید مواد شیمیایی آزمایشگاهی در دنیا باشد .

دامنه تولیدات کمپانی مرک بسیار گسترده بوده و تولیدات آن شامل انواع محیط کشت ، انواع تیترازول ، محلول های استاندارد ، اسیدها ، حلال ها ، پودرها و …. می باشد.

در ضمن کمپانی مرک آلمان یکی از بزرگترین کمپانی های تولید دارو و مکمل های دارویی می باشد .

شنیده ها و اخبار حاکی از آن است که بخشی از شرکت مرک آلمان به شخصیت های حقوقی و حقیقی آمریکا فروخته شده است .

هم اکنون کمپانی مرک در بسیاری از کشور های دنیا از جمله چین در حال تولید می باشد .

در خصوص کمپانی مطرح دیگر بازار جهانی میتوان مروری بر کمپانی سیگما آلدریچ داشت، از نکات جالب بازار فروش مواد شیمیایی تلفیق و همکاری تجاری و تولیدی کمپانی های فلوکا ، سیگما ، آلدریچ و مرک می باشد.

دامنه تولیدات کمپانی های فلوکا ، سیگما و آلدریچ به نسبت مرک کمتر بوده ولی بسیاری از مواد تخصصی که شاید هر میلی گرم آنها با قیمتی باورنکردنی عرضه می گردد در لیست تولیدات این کمپانی ها بوده و به جرات میتوان گفت تولیدی انحصاری می باشد.

در پایان لازم به یاد آوری است که صنعت تولید مواد شیمیایی نیز همچون بسیاری از صنایع دیگر ، تحت تاثیر کشورهایی همچون چین و هند دستخوش تغییرات چشمگیری شده است .

شاید به جرات در زمینه مواد شیمیایی صنعتی میتوان گفت که کشور چین به تنهایی بیشترین سهم از بازار دنیا را از آن خود کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *