اگر به دنبال خرید ملک در ترکیه به عنوان یک شخص غیرمقیم در ترکیه هستید ، نکاتی وجود دارد که باید در مورد آنها قبل از تصمیم گیری اطلاع داشته باشید؛ از مدارک قانونی که قبل از امضاء باید در مورد آنها بدانید تا اینکه بدانید اصلا به دنبال چه ملکی هستید و قصد شما از خرید ملک در ترکیه چیست.

در این مطلب سعی شده که بصورت ساده به شما دراین راستا کمک کنیم.

ترکیه با داشتن تاریخ ، فرهنگ ، طبیعت و آب و هوای متنوع و عالی ، همیشه یکی از مقاصد مطلوب برای بسیاری از مهاجران از سالهای بسیار دور بوده است که از جمله مزیت های زندگی در ترکیه، داشتن یک زندگی سالم و شاد است. با این حال ، مهاجرت به یک کشور دیگر بعنوان یک حرکت بزرگ می تواند دلهره آور باشد ، به ویژه اینکه اگر زبان یا مکانی را که می خواهید زندگی کنید نمی دانید. خوشبختانه ، من اینجا هستم تا برای شروع راهنمایی هایی را به شما در مورد خرید ملک در ترکیه ارائه دهم.

چگونه می توان بهترین گزینه را برای خرید ملک در ترکیه پیدا کرد

وب سایت فرست هومز به شما این امکان را می دهد که به تمام اطلاعات و موقعیت جغرافیایی تمام پروژه ها دسترسی داشته باشید و با جستجو در سرچ و تایپ منطقه در آن جستجو کنید و در روی نقشه یک نگاه کلی مفید با دسترسی به پروژه ها و قیمت های موجود داشته باشید. شما همزمان می توانید با مشاورین حرفه ای ما بصورت آنلاین و یا از طریق واتساپ، تلگرام و اسکایپ در ارتباط باشید تا در تصمیم گیری نهایی خرید خانه در ترکیه به شما کمک کنند.

در مرحله اول و مهمترین آنها برای خرید ملک در ترکیه ، در انتخاب مشاور املاک و شرکت املاک کاملاً تحقیق کنید تا از معتبر و قانونی بودن آنها بر طبق قوانین ترکیه اطمینان حاصل کنید.

متاسفانه مواردی از شرکت ها و مشاورین غیرمجاز برای فروش خانه مخصوصا برای خارجی ها وجود دارد که در کار کردن با آنها درنهایت بسیار متضرر خواهید شد.

مشاور املاک ایرانی در استانبول

مشاور املاک ایرانی در استانبول یک مزیت ویژه است که در صورت دسترسی به آن می تواند مسیر شما را هموار تر کند.

شما می توانید برای حصول اطمینان از قانونی بودن آنها، با بررسی وب سایت، آدرس دفتر کارو درخواست از شرکت مشاور املاک برای ارایه مجوزهای قانونی آنها را بررسی کنید. سپس برای درک مشاور خود از خواسته و نیاز شما، صادقانه همکاری کنید که مشاور شما با دانستن همه نکات، بهترین گزینه ها را به شما در خرید ملک در ترکیه ارایه دهد.

برای خرید ملک در ترکیه چه مدارک ملکی را باید بررسی کرد؟

خانه ها در ترکیه دارای سه دسته بندی هستند: اول ، باید “tapu” وجود داشته باشد که سند مالکیت باشد ،دوم “imar” که پروانه ساخت است و سوم “iskan” که یک گواهی سکونت است. اگر نمی توانید تأیید کنید که ملک کرد نظر شما شامل همه موارد بالا است ، از خرید آن ملک تا قبل از اینکه پول خود را از دست بدهید منصرف شوید. به شکا پیشنهاد می کنم که از قانونی بودن ملک مورد نظر، از اینکه سند هیچگونه جریمه یا بدهی معوقه ای نداشته باشد اطمینان حاصل کنید. از جمله: “بهتر است که با اداره ثبت احوال کشور ، Tapu Dairesi مشورت کنید.

در ساخت و سازهای جدید ، مطمئن شوید که نام سند مالکیت در مقابل مالک زمین به پیمانکار منتقل شده است . اگر این همان شخصی است که از آن خرید می کنید، فقط پس از صدور سند رسمی ، هزینه کامل ملک را پرداخت کنید. روشهایی توسط بانکها در ترکیه در دسترس شما هستند که به خریدار و فروشنده این امکان را می دهند که وجوه پرداختی برای هر دو طرف در طی روند معامله امن است.

داشتن “ایسکان” که یک گواهی سکونت است ، اثبات می کند که خانه قابل سکونت است و طبق استانداردهای لازم و مقررات زلزله ساخته شده است. این امر گرفتن وام یا تنظیم وام مسکن را امکان پذیر می کند .

اسناد رسمی در ترکیه دارای رنگهای آبی یا قرمز است. سند هایی که دارای رنگ آبی هستند ، زمین یا زمینی شامل خانه جداگانه را نشان می دهد ، در حالی که اسناد با رنگ قرمز به واحدهای یک آپارتمان یا مجتمع مسکونی اشاره دارد . نکته مهمی که باید هنگام خرید خانه در ترکیه با اسناد رنگ قرمز به خاطر بسپارید این است که در اکثر موارد هزینه نگهداری مشترک ماهیانه وجود دارد که باید توسط صاحبان خانه پرداخت شود.

آنچه برای خرید ملک در ترکیه نیاز خواهید داشت

تعدادی از شرایط لازم برای خارجی ها و غیره خرید ملک در ترکیه وجود دارد. برای اولین بار و از امسال ، داشتن یک گواهینامه عملکرد انرژی اجباری است که بهره وری انرژی ساختمان را طبقه بندی می کند. این الزام جدیدی است که از ابتدای سال برای خرید و فروش خانه اجرا شد. همچنین برای دریافت ملزوماتی مانند برق و آب باید در بیمه اجباری زلزله ثبت نام کنید .

گر قصد دارید پس از خرید ملک در ترکیه، ملک خود را ظرف پنج سال پس از خرید بفروشید ، به خاطر داشته باشید که مشمول پرداخت مالیات بر سود سرمایه خواهید شد که درصد پایینی بر روی سود حاصله محاسبه می شود.

کسانی که مایل به فروش خانه های خود هستند نیز باید ملک خود را توسط یک شرکت خصوصی ارزیابی کنند و مشروط به پرداخت 4٪ از ارزش واقعی مالیات خواهند بود.

اگر خارجی ها ملک را به تنهایی خریداری کنند ، به یک شماره شناسایی خارجی و همچنین مترجم و ترجمه محضری گذرنامه خود نیاز دارند.

اگر شما قصد خرید زمین در ترکیه را دارید ، به خاطر داشته باشید که مقررات سختگیرانه ای در مورد ساخت زمین در ترکیه وجود دارد که به شما اجاره می دهد تا حداکثر 30 هکتار را خریداری کنید و ظرف مدت 2 سال باید احداث ملک را شروع کنید. در همین حال ، با خرید املاک و مستغلات معادل 250،000 دلار از 19 سپتامبر 2018 ، این امکان وجود دارد که تابعیت ترکیه را کسب کنید تا زمانی که ملک خریداری شده را به مدت سه سال نفروشید.

شما با استفاده از وسایت خرید خانه با داشتن ارتباط مستقیم با ما، سرعت دسترسی و تصمیم گیری بسیار بهتری را تجربه کنید.

همواره به خاطر داشته باشید که درهنگام خرید ملک در ترکیه ، بدون کمک و گرفتن مشاوره از مشاورین متخصص و صادق، هرگز دست به انتخاب، خرید و امضای قرار داد نزنید.

با ما برای تحقق آرزوهای خود و رسیدن به خانه رویایی خود در استانبول تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *