پزشکی

میکروسمنت چیست؟ نکات مهم در مورد اجرا و استفاده

میکروسمنت چیست؟ نکات مهم در مورد اجرا و استفاده

میکروسمنت
فهرست مطالب

میکروسمنت پوششی که تلفیقی از شیوه های قدیمی و نوین امروزی است. از میکروسمنت می توان بر روی سطوح با طرحی سنتی و ساخته شده از سیمان و بتن بهره گرفت و در واقع این پوشش ها در نوع خود بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. میکروسمنت در تمام زمینه ها از جمله طراحی نوین همانند مینیمال (Minimal) بسیار هماهنگ است.

در کل میشود از میکروسمنت در داخل یا خارج از ساختمان استفاده کرد. در شرایط مرطوب و تمام موارد مرتبط با اصول بهداشتی و در تمامی شرایط میتواند اجرا و به کار گرفته شود. تمامی فواید و مزایای موجود در یک پوشش مانند میکروسمنت نشان از کارآیی بالای این روش میباشد.

افراد اجرا کننده این روش نیز میتوانند با انتخاب میکروسمنت به دلیل سادگی فرمولاسیون و خواص کاربردی و مقاوم بودن در برابر سایش و عدم نیاز به رزین یا مواد افزودنی بهره مند شوند.

میکروسمنت

میکرو سمنت بر روی چه مسالحی قابل استفاده است.

در بسیاری از مکان ها میتوان میکروسمنت را به دلیل چسبندگی بسیار بالا به عنوان پوشش بر روی سنگ، سیمان، بتن، پلاستیک، سرامیک، کاشی و….. و همچنین در شرایط افقی یا عمودی و … قابل استفاده و اجرا میباشد.

موارد کاربرد میکرو سمنت

از موارد کاربرد میکرو سمنت ها میتوان به مواردی اشاره داشت:

  • دیوار و کف
  • صندلیها و یا انواع مبلها
  • سرویس های خانگی، حمام، استخر و جکوزی …
  • آشپزخانه ها، کابینت، سینک ظرف شویی و…
  • پله ها در هر نوعی و تمامی سطوح شیب دار
  • تراس، حیاط خلوت و …
  • شومینه.
میکروسمنت

شرایط استفاده از میکرو سمنت چگونه است؟

یک سری نکات در هنگام اجرای میکروسمنت باید در نظر گرفته شود، مانند:

  • اطمینان کامل از تمیزی سطوح قبل از شروع کار.
  • ترمیم قسمت های جدا شده و دارای ترک بر روی سطوح.
  • اصلاح و آماده سازی سطوح توسط پرایمرها در شرایط لازم.

بعد از فراهم شدن شرایط توسط انجام نکات ذکر شده، پوشش میکروسمنت انجام خواهد شد. سپس بعد از سپری شدن 24 ساعت، استفاده از پلیش جهت بهبودی وضعیت پوشش در انتهای کار میباشد.

پوشش های میکرو سمنت در مقابل رطوبت و آب مقاومت بالایی دارند البته با توجه به نیاز در شرایطی بالاتر نیز خواهد بود. در مورادی که پوشش باید برای شرایطی ویژه استفاده شود باید بعد از گذشت 3 روز یک لایه ی محافظ به میکروسمنت در برابر فشار حاصل از آب اضافه گردد. این لایه محافظ در شکلی مات و براق از جنس پلی یورتان شفاف میباشد.

به کار گیری از پوشش میکروسمنت ها در در مکان هایی مانند حمام و سرویس بهداشتی در منازل باعث زیبایی ، مقاومت در برابر رطوبت و دارای طول عمری بالا میباشد.

جهت شستشو و نظافت سطوح مقاوم شده با میکروسمنت میبایست با از آب و صابون که به راحتی انجام میشود استفاده کرد.

یکی از نکات هائز اهمیت در پوشش میکرو سمنت کم هزینه بودن و راحتی اجرای آن میباشد.

شرکت تولیدی مهندسی رنگ و پوشش هایکا، با فعالیت های تحقیقاتی و صنعتی در زمینه مهندسی، تولید، اجرا و مشاوره تخصصی در خصوص پوشش، کفپوش و رنگ فعالیت مینماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.